Miss May I

2. září 2017 v 22:09 | Ellabi Welch |  Oblíbené kapely

Miss May I

MMI je americká metalcorová kapela, která vznikla v roce 2007.
Kromě metalcoru jsou v jejich hudbě patrné thrash, heavy a melodeathové prvky - melodický death metal je zvlášt patrný na posledním albu Shadows Inside, jež vyšlo tento rok 2. června.
Pánové vydali jedno EP, jedno demo album a také šest studiových alb.
Aktuálními členy jsou zpěvák Levi Benton, baskytarista Ryan Neff, který zároveň obstarává i doprovodný zpěv, kytaristé BJ Stead a Justin Aufdemkampe a bubeník Jerod Boyd.Ryan Neff, Justin Aufdemkampe, Levi Benton, BJ Stead, Jerod Boyd

Miss May I jsou jedna z těch, řekla bych, známějších kapel, které poslouchám. Zaslouženě patří mezi špičku metalcorových kapel na celém světě. A přestože jsou tak známí a hrají velmi dobrou hudbu, narazila jsem na ně teprve nedávno.
Nebo spíše takto, věděla jsem o nich, ale nikdy jsem neměla moc důvod/chuť si je poslechnout. Až donedávna, kdy jsem měla pocit, že už těch kapel, co poslouchám, mám prostě málo a chci začít poznávat další. =D
A první kapela, která mě napadla, byli právě Miss May I. A nebo aspoň jedna z těch prvních. Bez toho, abych se podívala na nějaké recenze jejich alb a podobné věci a názory a tak, jsem si postahovala několik písniček. Už opravdu nevím, které to byly.
Tak nějak jsem si je poslouchala, ale další nehledala. Až do vydání nejnovějšího alba s názvem Shadows Inside, které mě zaujalo hned otvírací stejnojmennou skladbou. A ani ostatní z písniček rozhodně nezklamaly.
Kapela mě baví pro její kombinaci metalcoru s thrash, melodeathem a heavy metalem. Kromě toho mi občas připomíná moje oblíbené Bullet For My Valentine. Přesněji album The Poison. A Leviho zpěv občas i zpěv Chrise Motionlesse z Motionless In White. Takže hudebně a po stránce zpěvu taková kombinace Bullet For My Valentine a Motionless In White... co více si přát, že? =D
Za zmínku, mimo výbornou hudbu, rozhodně stojí i doprovodný, převážně melodický, vokál baskytaristy Ryana Neffa, který kromě toho zvládá i scream, kterým po většinou zpívá hlavně frontman Levi Benton.
Z alb mám nejradši dvě poslední, a to sice Deathless z roku 2015 a Shadows Inside vydané letos v červnu.
Skladby, které rozhodně doporučuji, jsou Hey Mister, Shadows Inside, I.H.E., Masses Of A Dying Breed, Under Fire, Swallow Your Teeth, Deathless...
Tento rok se objevili na festivalu Brutal Assault, kde jsem bohužel neměla tu možnost být, ale tak doufám, že je uvidím někdy jindy příště. A prý tam předvedli úžasnou show.

Swallow Your Teeth

I.H.E.

Hey Mister

Shadows Inside

Deathless

Ellabi Welch
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama