Koяn

3. září 2017 v 12:57 | Ellabi Welch |  Oblíbené kapely

Koяn

Je americká metalová kapela založená roku 1993.
Koяni jsou považováni za zakladatele nového metalového žánru, tzv. "nu metalu."
Dosud vydali dvanáct studiových alb, z nichž mělo velký úspěch už to první. Ovšem velkou změnu v jejich kariéře mělo třetí album Follow The Leader vydané roku 1998. Poté se kapela stávala známější a známější...
Byli několikrát nominováni na cenu Grammy a dvakrát toto ocenění i získali.


Ne že by ale nebyli bez chyby... stejně jako mnoho jiných, ani oni se nevyhnuli závislostem na všech možných drogách, ze kterých se naštěstí po nějaké době dostali.
Nynějšími členy jsou zpěvák Jonathan Davis, který kromě jiného hraje i na dudy, kytaristé Munky, vlastním jménem James Shaffer, a Head, vlastním jménem Brian Welch, baskytarista Fieldy, vlastním jménem Reginald Arvizu a bubeník Ray Luzier.

Head, Fieldy, Jonathan Davis, Ray Luzier, Munky

KoRn jsou, jak už tady bylo asi stokrát, mou nejoblíbenější kapelou. A také v podstatě první, kterou jsem začala poslouchat a na které jsem byla na prvním koncertě.
Vysvětlení, aspoň přibližné, proč mám nejradši zrovna je, si můžete přečíst zde. A to samé platí i pro článek o jejich koncertu, který je zase tady. Ještě tu mám něco jako výběr toho nejlepšího, co se týče skladeb, které vydali a ty jsou zase tu.
Nevím, jestli má vůbec smysl ještě něco k nim psát, když jsem už přibližně vše tak nějak řekla (neřekla, je toho samozřejmě víc, ale aby to nebylo zase tolik přehnané =D) a můžete si to přečíst, když si rozkliknete odkazy výše. A tenhle blog, ač se to občas zdát může, není jen o nich. =D

Ellabi Welch
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama