HIM

9. září 2017 v 13:57 | Ellabi Welch |  Oblíbené kapely

HIM

Je finská metalová kapela založená roku 1991.
HIM jsou považováni za zakladatele nového metalového žánru Lovemetalu. Takto pojmenovali i své čtvrté album a poté se název a žánr Lovemetal stal oficiálním.
Kapela má své vlastní logo - Heartagram, jež vymyslel frontman Ville Valo v den svých dvacátých narozenin. Heartagram je spojení dvou symbolů, a to srdce a pentagramu.
HIM vydali osm studiových alb, z toho to poslední, Tears On Tape, vyšlo roku 2013.


Nynějšími členy je zpěvák a frontman Ville Valo, kytarista Linde Lindström (vlastním jménem Mikko Viljami Lindström), baskytarista Migé Amour (vlastním jménem Mikko Henrik Julius Paananen), klávesák Emerson Burton (vlastním jménem Janne Johannes Purttinen) a bubeník Jukka Kröger, který tam přišel roku 2015 po odchodu Gase Lipsticka pro zdravotní problémy.
Na začátku března letošního roku oznámila kapela ukončení své kariéry. Ovšem ještě předtím uspořádají rozlučkové turné a jedna ze zastávek bude i v Praze, a to 2. prosince ve Foru Karlín, což má být jejich poslední vystoupení v České republice.

Migé Amour, Jukka Kröger, Ville Valo, Emerson Burton, Linde Lindström

HIM, dříve His Infernal Majesty, patří mezi první z metalových kapel, které jsem začala poslouchat. Pánové skutečně hrají metal, ale je to jedna z "nejměkčích" kapel celkově co poslouchám a pravděpodobně co existují. Zároveň ale také patří k těm originálním a velmi zapamatovatelným, díky jejich specifickému stylu a také hlasu zpěváka Villeho Vala.
Tyhle lovemetalisty jsem poprvé slyšela před několika lety, mám dojem, že v úterý večer, v rádiu, které měla mamka zapnuté. Byla to skladba Join Me In Death, která mě okamžitě dostala a od té doby jsem je tak nějak trochu začala poslouchat. Ale jen trochu. Nějakou dobu jsem totiž v mém začínajícím metalovém playlistu měla od tého finské kapely pouze výše zmíněnou a ještě The Funeral Of Hearts, která taktéž patří mezi mé velmi oblíbené.
Po nějaké době jsem si postupně stáhla celou jejich diskografii - asi ale až po půl roce, mám dojem. =D Předtím jsem si prostě tak nějak vystačila s těmi dvěma, no. =D To ale přece nevadí.
Postupně jsem si naposlouchala všech osm alb, ale musím říct, že to první, Greatest Lovesongs Vol.666 (ne, opravdu to není satanistická kapela), mě nijak zvlášť nezaujalo. Nějaké skladby se mi docela i líbily, ale rozhodně ne všechny. A podobný názor mám i na jejich poslední studiovku. Zato jejich druhé album z roku 1999 Razorblade Romance už je něco jiného. A společně se čtvrtým s názvem Love Metal patří k těm mým oblíbenějším deskám, co tihle Finové vydali.
Kapela, jak už jsem říkala, má velmi specifický styl, takže nejsem schopná říct, že by mi někoho připomínali a byli by někomu podobní.
A co se týče toho, že ukončují kariéru... Na jednu stranu mě to trochu mrzí, ale na druhou stranu to tak nějak i chápu a myslím, že to je dobře. Ne proto, že by už neuměli tak hrát, ale přijde mi, že když už si myslí, že jako kapela splnili, co měli, tak je zbytečné nutit se silou do pokračování. Kromě toho si myslím, že určitý podíl na jejich konci je i odchod bubeníka Gase Lipsticka, vlastním jménem Mika Kristian Karppinen, pro jeho zdravotní problémy, které způsobily, že už není schopen, bohužel, pokračovat v hře na bicí. Sice jej krátce po odchodu vystřídal/nahradil jiný, ale to není pro ně ono. Teď už se jen přijít s nimi rozloučit do Prahy. =)
Od HIM mám velmi oblíbených skladeb a nevím, jestli bych dokázala vybrat jednu. Tady jsou ale ty, o kterých vím, že patří, pro mě, k těm nejlepším: Join Me In Death, The Funeral Of Hearts, All Lips Go Blue, Right Here In My Arms, The Sacrament, Heartkiller, Wicked Game, Your Sweet 666, When Love And Death Embrace, Soul On Fire, Circle Of Fear, Sweet Pandemonium, Vampire Heart, The Wings Of A Butterfly, Killing Loneliness, Face Of God, W.L.S.T.D., Tears On Tape, Scared To Death, Venus Doom, Bleed Well, The Kiss Of Dawn, Sleepwalking Past Hope, Heartache Every Moment, Beautiful, Pretending, Heartache Every Moment, In Joy And Sorrow, Gone With The Sin, Bury Me Deep Inside Your Heart... jak to tak vidím, napsala jsem jich víc, než jsem čekala, že napíšu. =D XD

In Joy And Sorrow

W.L.S.T.D.

Gone With The Sin

Join Me In Death

The Funeral Of Hearts

The Kiss Of Dawn

Vampire Heart

Sweet Pandemonium

Ellabi Welch
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama