Davey Suicide

2. září 2017 v 14:26 | Ellabi Welch |  Oblíbené kapely

Davey Suicide

Je mladá americká gothic/industrial metalová kapela o pěti členech, která vznikla roku 2010.
Aktuálními členy jsou Davey Suicide (zpěv), Drayven Davidson (bicí), Niko Gemini (kytara), Needlz (klávesy) a Derek Obscura (baskytara).
Kapela vydala zatím jediné EP a tři studiová alba, z nichž Made From Fire vyšlo na začátku tohoto roku.Drayven Davidson, Needlz, Davey Sucide,
Derek Obscura, Niko Gemini

Na tuhle kapelu jsem narazila, jak jinak, než náhodně... a nebo to byl prostě osud, že jsem ji měla potkat a náhody nejsou. =D
Prostě to bylo tak, že jsem si zjišťovala informace o kapele A Fire Inside, přesněji o jejich frontmanovi, který vystupuje pod uměleckým jménem Davey Havok. A když jsem napsala "Davey", tak mi ve vyhledavači naskočila i možnost "Suicide". A já, protože mě to najednou zajímalo mnohem víc, než cokoli jiného =D, jsem tedy dala to "Suicide". A tak jsem objevila tyhle kluky. Vlastně nejdříve jen jejich dreadatého frontmana, který vystupuje pod stejným jménem, jaký má i jeho samotná kapela.
A pak tedy nebylo daleko k tomu, abych zjistila, že má i kapelu, kterou jsem si také okamžitě vyhledala. Docela se mi zalíbili. Prvním, co jsem slyšela, byla písnička Too Many Freaks. A rovnou jsem shlédla k ní i videoklip.
Co se týče jejich stylu hudby, tak to je něco mezi gothic a industrial metalem. A občas jsem měla pocit, že tam slyším i pár jakýchsi punkových známek... ale to jen velmi málo a nepatrně. Trochu mi třeba připomínají Marilyna Mansona, kterého tedy neposlouchám, ale něco jsem od něj slyšela a moje oblíbené Švédy Deathstars.
A možná i trošičku horrorové metalcoristy Motionless In White, se kterými by mohli udělat turné po Evropě - samozřejmě Davey Suicide by byli předkapelou. A upřímně, lepší předkapelu pro bandu Chrise Motionlesse si vlastně ani nedokážu představit. =D
Zároveň bych ale řekla, že Davey Suicide rozhodně nepatří zrovna mezi ty "tvrdé" kapely. Je to spíše něco mezi. Ale hudba je i přesto fajn. Kromě toho se mi velmi líbí hlas hlavního zpěváka. Občas použije ve zpěvu i scream, který není špatný, ale ten jeho melodický styl zpěvu je mnohem zajímavější, aspoň pro mě. Nevím, jak přesně bych to popsala, ale rozhodně mi přijde, že má velmi specifický hlas. A nebo jsem si na něj natolik zvykla a natolik si jej naposlouchala, že to tak mám. =D Velmi také oceňuji zapojení kláves, které nezní tolik "elektronicky" jako v jiných kapelách.
Z toho mála, co prozatím nahráli, se mi líbilo nejvíc asi album Made From Fire, ale ty dvě předchozí, Worldwide Suicide a Davey Suicide jsou také skvělé. A na takto mladou kapelu určitě velmi dobrý výkon.
Co se týče přímo skladeb, tak tam jmenovitě Rise Above, End Of The War, Generation F*ck Stars, No Angel, Imperfect, Too Many Freaks (feat. Twiztid), Dancing With The Reaper, Anti-System Revolution, The Chemicals In You, No Place Like Hell a další...
Je mi úplně jasné, že hodně lidí by tuhle kapelu a především zpěváka, hned odsuzovali kvůli tomu, jak vypadá. A teď nemyslím ty jeho dready (mimochodem, mně se dready líbí... =D), ale jeho celkový vzhled - ten make-up, oblečení a tak. Už jen když se podívám na ten obrázek, co jsem sem dala, tak vidím, že ty čtyři Davey zastíní úplně bez problému, protože i když na sobě mají i oni líčení, tak to na nich vypadá trochu jinak, než na něm. A už jen z toho důvodu, jak vypadá, se mu lidi posmívali i dříve. Ať už bez těch dreadů a nebo s nimi, stejně tak bez a nebo s líčením, nikdy nebyl typ toho "ideálu krásy" většiny ostatních. A nikdy takový nebude. A myslím, že i třeba proto by se měla té jeho/jejich hudbě dát šance. A stejně tak věnovat pozornost i jeho textům. Jenže on je svým způsobem také krásný, možná proto, jak se liší, aspoň já to tak vidím. Kromě toho je zpěvák (prý, já to dokázat nemůžu) jedním z těch hudebníků, kteří odmítají drogy a podobné věci.

Rise Above

Generation F*ck Stars

End Of The War

Imperfect

Too Many Freaks (feat. Twiztid)


Ellabi Welch
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama