Children Of Bodom

1. září 2017 v 22:12 | Ellabi Welch |  Oblíbené kapely

Children Of Bodom


Finská kapela hrající melodický death metal, která vznikla roku 1993 pod názvem IneartheD, brzy však název změnila na "Children Of Bodom", odvozeného od Bodomských vražd, jež se udály u jezera Bodom v roce 1960.
Tématem textů je převážně jezero Bodom, problémy ve vztazích a smrt.
Aktuální členové jsou pouze čtyři a sice Alexi Laiho obstarávající kytaru a zpěv (přesněji screaming), Jaska Raatikainen, který hraje na bicí, Henkka Blacksmith s baskytarou a Janne Wirman s klávesami.
Kapela vydala zatím deset studiových alb, z toho to poslední, I Worship Chaos, v roce 2015.Jaska Raatikainen, Janne Wirman, Alexi Laiho, Henkka Blacksmith

Musím říct, že Children Of Bodom patří mezi jedny moje nejoblíbenější kapely. Řadím je skutečně hodně vysoko. A nevím úplně, čím to je. =D
Hrozně se mi líbí Alexiho vokál. Sice nezpívá čistě, používá místo melodického zpěvu screaming, ale do té jejich hudby se to naprosto úžasně hodí. A to, jak hraje na kytaru je taky neskutečný. =D Kromě jiného patří prý mezi padesát nejrychlejších kytaristů světa. A já bych tomu docela i věřila. Protože to, jak hraje... prostě musím vidět na koncertě, až bude příležitost. Ona sice příležitost tento rok byla, ale nebylo možné ji uskutečnit. Škoda. Tak jindy. Ale určitě. Jen sehnat někoho, kdo se mnou na ten "řev" půjde. =D To také není snadné. Mimo to patří Alexi i do mých TOP20 oblíbených hudebníků a hudebních vzorů celkově. Zároveň i proto, že umí hrát skvěle na klavír/klávesy.
Přestože je tato kapela opravdu výborná, tak pro hodně lidí to je pouze "nesrozumitelný řev a jakási zvracení". A také to jsou "ti, kteří místo toho, aby zpívali, se snaží si vyřvat hlasivky." =D No, neřekla bych... Ale když je to názor jiných, proč jim ho brát. Souhlasit s ním však nemusím. Stejně jako s tím, že je někdo označí za "uřvané Finy". I když to byla spíše taková sranda... asi na 50% ale. A třeba na tom něco je. Jenže co já s tím. Mně se líbí jejich hudba taková, jaká je a nebyla bych ráda, kdyby ji změnili. A to že ji asi vážně nezmění. Protože proč by to dělali. Hodně lidí je má rádo takové, jací jsou a kdo je rád nemá, tak ať je přece neposlouchá, ne?
Ze všeho, co nahráli, co se alb týče, mám nejradši to z roku 2005 s názvem Are You Dead Yet?. Samozřejmě se mi líbí i ta další, ale tohle je takové to úplně TOP.
Oblíbené skladby jsou především Are You Dead Yet? ze stejnojmenného alba, potom In Your Face, Morrigan, I Hurt, Lake Bodom, Was It Worth It? (trochu blbý pocit, když to je vaše oblíbená písnička a stejně ten název neustále píšete blbě... =D), Trashed, Lost & Strungout, Relentless Reckless Forever, Roundtrip To Hell And Back, Bastards Of Bodom a další...
Co se týče toho, kde nebo jak jsem na ně narazila, tak to budu muset chvíli popřemýšlet... Jako upřímně, nejsem si ani moc jistá, kdy jsem se o nich dozvěděla poprvé. Nejvíce ale pravděpodobné je, že v souvislosti s HIM, taktéž finskou kapelou, ovšem docela jiného metalového žánru (také se jim budu věnovat), když jsem hledala nějakou další kapelu z této země. Protože metal ze Skandinávie, ať už jakýkoli, (většinou aspoň =D) za něco stojí. A u Bodomských dětí to rozhodně platí.

I Hurt

Trashed, Lost & Strungout

Are You Dead Yet?

Was It Worth It?

Smile Pretty For The Devil

In Your Face
Ellabi Welch
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama