Vesta Collide - skutečná budoucnost metalcoru?

23. srpna 2017 v 11:18 | Ellabi Welch |  Úvahy, názory, myšlenky...
Kapelu Vestu Collide jsem poznala teprve nedávno. A jak to tak většinou v mém případě bývá, narazila jsem na ni náhodně na YouTube. =D
Vesta Collide je vcelku mladičká kapela z USA hrající metalcore. Svůj debut vydali 20. ledna tohoto roku pod názvem New Obsession a s délkou necelé tři čtvrtě hodiny. Hlavní zpěvák zpívá, kromě jedné skladby, celou dobu především screamem a growlem, doprovodné vokály - čistý zpěv - obstarává jeden z kytaristů.
Přestože kapela není príliš známá, mohla by se jistě postupně proslavit. Jejich hudba jede a nenudí.

Teď jen, aby se s nimi nestalo to samé, jako s Asking Alexandria a nebo Bring Me The Horizon - aby "nezpopověli". Omlouvám se všem, kteří tyto kapely poslouchají a mají je rádi, ale prostě mi od těchto dvou kapel nepřijde zrovna příkladné pro ty začínající nahrát ze začátku metalcorové desky a pak ze sebe udělat něco docela jiného. A jako omluvu skutečně neberu to, že se v Asking Alexandria neustále točí zpěváci a nebo že v Bring Me The Horizon není tolik screamu, protože Oliver Sykes má hlasivky v háji.
Metalcore jde totiž hrát i bez screamu a growlu (pro někoho řevu =D). A to potvrzují třeba takový Bullet For My Valentine. Ti hrají metalcore a není tam jen ten "řev", který teď kromě hlavního zpěváka obstarává i baskytarista. Navíc jsou kapelou, která skládá dobrou hudbu, pokud tolik nebudu brát v potaz album Temper Temper, a nejsou "kapelou především pro holky", abych tak řekla. Navíc kvalita hudby by se rozhodně neměla posuzovat podle toho, jak vypadá frontman nebo popřípadě ostatní členové, ne?
Jedna věc je vypadat dobře - líbit se ostatním kvůli vzhledu - a dělat dobrou hudbu (např. Matt Tuck z Bullet For My Valentine, když jsem je už použila jako příklad) a nebo být pro hodně holek hezký (údajně členové AA a BMTH, které já fakt nemusím, ale posuzovat to dál nebudu, když má každý jiný vkus) a dělat ze sebe něco, co nejsem. Protože pokud vím, tak třeba takový Chris Motionless z Motionless In White, když se namaluje, tak na něj letí hrozně moc holek, ale ve chvíli, kdy by se objevil bez make-upu, tak o něj pohledem se zájmem nikdo asi už tolik nezavadí. A to je ve většině případů těch holek pravda, protože náš milý Thomas Cerulli prostě sám o sobě opravdu krasavec moc není. A to by si měly všechny ty "zamilované" přiznat. A maluje se jen na vystupování, rozhovory a tak.
Ale teď není předmětem (a nebo je?) porovnávat vzhled hudebníků. Jde především o to, že dnešní "nejúspěšnější" kapely, myšleno taky komerčně, jsou, pokud vím i tyhle dvě - AA a BMTH, které mě prostě nikdy nebavily. Narozdíl od nich jsou pro mě skvělí metalcoristi například také i Killswitch Engage, na které jsem mimochodem přišla díky jednomu bubeníkovi ze zase jiné kapely, a nebo také Miss May I, kteří jsou také oblíbení především kvůli své hudbě. A řekla bych, že kapela Vesta Collide v čele s namake-upovaným ksichtíkem Marka Pfromma je na dobré cestě stát se úspěšnou metalcoreovou kapelou, pokud se nerozhodnou napodobovat dvě mnou již několikrát zmíněné "holčičí" kapely. Jen to ne, prosím. =D

Pro příklad toho, co Vesta Collide hrají (doporučuji především část 1:31 - 1:51) - I Can't Sleep:


VII (tady bych teda z back vokálů vyrazila toho kytaristu a nechala radši Pfromma, aby to odzpíval sám čistě, protože on zvládá i melodický zpěv) :


Moondancer:


Ellabi Welch

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama