Poslouchám Black Veil Brides - jsem "fakt drsný metalista"!!!

22. srpna 2017 v 19:13 | Ellabi Welch |  Úvahy, názory, myšlenky...
Black Veil Brides, v hudebním světě kapitola sama pro sebe... Předem upozorňuji, že kdo tohle čte a má je rád, tak ať se na to vykašle. A nebo pokud to opravdu musí dočíst, tak ať si pak nestěžuje. Upozornila jsem vás. =D Je to pro fanoušky/fanynky jen na vlastní nebezpečí. (A nebo vlastně na moje? XD)
Tento článek chci věnovat jedné z nejnáviděnějších a zároveň nejmilovanějších (...nic neříkám...=D) kapel - Black Veil Brides neboli BVB.
Upřímně musím říct, že mě nikdy nebavili. A to si fakt srandu nedělám. Možná mě nebavili nikdy i proto, že jsem nikdy neměla, nemám a s největší pravděpodobností mít nebudu, sklony ke stylu emo a podobným věcem. A stejně tak jsem nikdy neposlouchala, neposlouchám a s největší pravděpodobností nebudu poslouchat BVB.


Black Veil Brides, odteď budu už používat spíše jen zkratku... Takže, prostě BVB mi nikdy nijak zvlášť nevadili, dokud jsem je nepoznala. =D XD Ne, vlastně to bylo trochu jinak... Byli mi tak nějak jedno, dokud jsem ze všech stran nezačala slyšet, že jsou úplně nejlepší, nejúžasnější metalová (!!!) kapela a že kdo je poslouchá, tak je hned metalista. Tak s tím fakt nesouhlasím. Já skutečně metal poslouchám, metalista tedy jsem, ale nepovažuji se za někoho, kdo poslouchá úplně ty nejtrdší - grindcore a podobně. Něco je na mě prostě taky moc. A to myslím jak v "tvrdé", tak i v "měkké" hudbě. =D Nebo jak to nazvat. Asi máme jasno v tom, kam řadím BVB. Ale abych tu kapelu hned ze začátku jen neshazovala (i když to je těžký), tak musím uznat, že frontman (občas mám chuť říct frontwoman, aspoň v dřívějších případech) Andy Biersack/Black, nebo jak že se to teď vlastně jmenuje, má docela (upozorňuji, že říkám docela!!!) dobrý hlas a kluci jistě na své hudební nástroje hrát umí a ovládají je. Ovšem problém je už v tom, že jejich hudba není zrovna dobrá (texty teda taky ne). To je stejné, jako kdyby třeba Joey Jordison hrál v podobné kapele jako jsou oni a všichni se oháněli tí, že je to přece jeden z nejlepších bubeníků na světě. On je ale naštěstí i mimo jiné výborným skladatelem, to teď ale není podstatné. Zkrátka, je skvělé umět dobře ovládat hudební nástroj/e, ale to ještě z nikoho nedělá dobrého skladatele. A v BVB se pánové teda sešli pěkně. A to ani nebudu pořádně zmiňovat ani Andyho pokus o nějaký směs gothic rocku s taneční hudbou 80. let s jeho sólovkou, která se mu teda nedaří už vůbec a v níž vystupuje pod pseudonymem Andy Black.
A když jsme už u těch jeho jmen... Andy Sixx jednu dobu? To si dělal srandu, ne? Jako buďto chtěl kopírovat a nebo se jen snažil napodobovat svůj vzor. Pokud tedy Nikki Sixx jeho vzorem někdy byl. Protože to kopírování/napodobení se mu jaksi nevydařilo. Maximálně tedy tím přejmenováním. =D Jeden Sixx už tu je a Biersack mu nesahá ani po kotníky! - A tenhle názor nezměním. - Už jen ze skladatelského hlediska, protože pokud vím, tak ten přece nikdy nesložil nic špatnýho.
A další z věcí, co naprosto nechápu, tak je, jak někdo může BVB přirovnávat ke glam metalovým Mötley Crüe. Jako promiňte, ale kde je ta podobnost? Já ji nevidím nikde. Leda tak v tom, že jejich fotky - obou kapel - byly dost, a u BVB stále jsou, ale opravdu dost přitažené za vlasy, abych mluvila slušně. =D
A co že mě to napadne, když slyším/vidím BVB a MC? Jo, Mötley Crüe jsou starší, ale to teď řešit nebudu... =D Takže:
Mötley Crüe - dobrá hudba, praštěný glam metal (ale opravdu METAL!), určitým způsobem blázni, dobré texty (ne vždy, ale občas jo... i když lepší jsou u Sixx: A.M., což je další kapela Nikkiho Sixxe), nápady, určitá nadsázka, hezký basák (to bylo trochu pro odlehčení, takže to úplně neberte vážně =D nebo jak chcete XD), je poznat, že jsou všichni mužského pohlaví
BVB - hudba docela na nic, včetně textů, výsměch glam metalu (i když on glam metal je sám o sobě dost střelený =D), dobrý zpěvákův hlas, těžko říct, jestli to, co dělají, myslí vážně... ale asi fakt jo, dost často to vypadá jen jako póza, ne vždy se dalo/dá rozpoznat, jakého jsou pohlaví (a to nechci provokovat, ale mě to tak opravdu přijde a pochybuju, že jsem sama), o vzhledu jako takovém nemluvím (basák Mötley Crüe teda za mě jasně vyhrál!... XD ne, nemůžu tohle brát vážně), neumí skládat, hudba nebaví a v některých případech až štve.
Takže to jsou věci, které se mi zrovna vybavily. Jako určitě toho je víc, ale to je už jedno.
Ale abyste neřekli, zkoušela jsem si je poslechnout. A fakt prostě ne! Jejich hudbu prostě nedávám. Žádné album jsem od nich ani nedokázala doposlechnout v kuse, protože to chtělo hodně trpělivosti a tu už jsem pak ztrácela. Teď už jen čekám, co se o nich dozvím příště a na co mě někdo upozorní příště.
Vzhledem k singlu "The Outsider", který byl propuštěn vloni v prosinci, jsem si řekla, že ta kapela třeba ještě má nějakou malou naději, aby fakt začala ten metal, o kterém pořád mluví, hrát a skládat. A nebo snad jen poprosili Sixxe (myšleno Nikkiho, který opravdu pro různé umělce (ehm, BVB...) skládá), aby jim složil něco, co by se podobalo jejich tvorbě, ale zároveň nenápadně dávalo najevo, že se jako skladatelé lepší? =D Těžko říct. Celá placka zatím venku není a stejně tak není zveřejněno ani jméno skladatele. No, nechme se překvapit. Každopádně pořád mají šanci stát se lepší kapelou. Šance je vždy, ne? Ovšem prohlášení, že je pro ně nejdůležitější, aby byli co nejhranější kapelou v co nejvíce rádiích a celkově nejvíce poslouchatelnější, to trochu zazdilo. Taky mě trochu zaráží ještě další věc, a to ohledně právě zmíněného singlu The Outsider. Proč to sakra zní jako Avenged Sevenfold? To jim tam na kytaru hostuje Synyster Gates nebo jim to složil rovnou on a bylo zbytečné řešit nějakou pomoc Nikkiho Sixxe? =D Ale odkdy se BVB rozhodli hrát metalcore? Na wiki mají kromě nějakého podžánru metalu (glam, gothic) napsáno i shock rock... ten sedí určitě. =D XD Jako já bych to jejich nazvala spíše pokusem o gothic glam rock metal, kdyby to šlo. =D Chlapci by si totiž rozhodně měli ujasnit, co vlastně chtějí hrát, protože sem tam to vypadá, že ani pořádně po těch letech neví, co chtějí. A co tedy vůbec hrát a skládat ("skládat") a nechávat si skládat (...). Každopádně uvidíme podle nového alba. Pan Biersack (to zní blbě) sice sliboval, že to bude něco nového, ale zároveň nic, co by fanoušci (jistě myslel spíše fanynky =D) BVB neznali. Takže tím to asi trochu pokazil. I když možná taky ne, protože vždy to může být horší. Mám tedy z toho dojem, že se žádného překvapení prostě zase nedočkáme.
Tohle vše je zas jen můj názor. A třeba i názor jiných, nevím. Jsem si ale jistá, že brzy zase uvidím/uslyším, že jsou BVB ti nejlepší, nejúžasnější, nejkrásnější, nejdokonalejší a já nevím, co ještě všechno. =D A mimochodem, jestli BVB fakt někdy řekli a nebo ještě řeknou, že jejich vzorem jsou skutečně Mötley Crüe, tak by se měli podívat na Švédy Sister, kteří je jako vzor opravdu mají, v jejich hudbě to poznat občas jde, ale skutečně tu hudbu dobrou mají!
Děkuji za pozornost a trpělivost při čtení. =D

Tohle fakt nedávám:


Tak co, líbí? (Mluvím především o hudbě, aby bylo jasno! Protože o vzhledu jsem myslím už řekla dost. =D)

Vaše Ellabi Welch
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama