Nikki Sixx: Tohle bude bolet

22. srpna 2017 v 16:48 | Ellabi Welch |  Ostatní
Kniha Tohle bude bolet (v originále This is Gonna Hurt) je druhým literárním dílem baskytaristy kapel Mötley Crüe a Sixx: A.M. Nikkiho Sixxe. Byla vydána roku 2011 a o dva roky později se dočkala i českého překladu. Já jsem ji ovšem objevila teprve až nedávno. První, co na knize jako takové zaujme, je rozdhodně její grafické zpracování, které jsem ještě u žádné knihy neviděla. Knihu zčásti tvoří nádherné fotografie a texty písní ze stejnojmenného alba, které bylo vydáno společně s knihou, jejichž autorem je také právě Nikki Sixx. Celá tato kniha je v podstatě takovým uměleckým dílem a pro mě jednou z nejoblíbenějších knih, které jsem kdy četla.

Tohle bude bolet zvolna navazuje na Heroinové deníky, které jsem bohužel neměla příležitost si přečíst a které se nedají snad už nikde sehnat. V této knize Nikki píše nejen o překonání drogové závislosti, kterou nahradil fotografováním, ale také o svém životě, vztahu k rodině a ostatním lidem, nynějším světě a o umění, jemuž se věnuje. Jak sám Nikki Sixx v mottu ke knize říká, je věnována těm, kteří se cítí odlišní, odcizení a společensky nepřizpůsobiví, neboť jim tato kniha může úkázat svět, ve kterém jsme všichni stejní.
Pro mě je ta kniha opravdu skvělá a jsem ráda, že jsem si jí pořídila, i když jsem vůbec nevěděla, co od toho čekat. Sixx rozhodně nezklamal.

Ellabi Welch
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Slečna S Slečna S | Web | 22. srpna 2017 v 17:20 | Reagovat

Zajímavý článek o knížce, ale můj styl to není :-)

2 Ellabi Welch Ellabi Welch | 22. srpna 2017 v 17:25 | Reagovat

[1]: Děkuji. Rozumím, každému se líbí něco jiného. =)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama