Motionless In White - Immaculate Misconception

23. srpna 2017 v 22:23 | Ellabi Welch |  Úvahy, názory, myšlenky...
Jednou jsem svým, nyní už bývalým spolužákům, pustila skladbu Reincarnate od Motionless In White. Ptali se totiž, co to mám na tričku a jestli to má nějaký význam. Vysvětlila jsem jim, že to "Motionless In White" je jedna horror metalová kapela. Z tohoto vysvětlení moc moudří nebyli a protože ještě moc nevěděli, co poslouchám (za tu dobu si toho asi nestačili všimnout nebo nevím...), tak mě poprosili, abych jim na YouTube tu kapelu ukázala. A tak jsem pustila Reincarnate.


Reincarnate:


Samozřejmě se jim to nelíbilo, přesně, jak jsem čekala. Brala bych to, nebudu jim to vnucovat. Ovšem trochu mě naštvalo to, že hned začali řešit vzhled jednotlivých členů a shodli se po chvíli na tom, že to jsou satanisti. A že jsem satanista i já. Dobře oni, no...
Jako bylo jedině dobře, že jsem se rozhodla jim radši nepouštět Immaculate Misconception. Protože po vydání videoklipu k této, pro mě skvělé, skladbě, se okamžitě začalo mluvit a řešit to, jestli není kapela Motionless In White satanistická. Hlavně, že polovina lidí ani neví, co to vlastně je, že... Nikdo samozřejmě neřešil, co by to mohlo znamenat z jiného úhlu pohledu a ani se nezajímal o ten text, který k tomu byl napsán. Protože proč, že. Prostě to, co je tam ukázané, je špatné a konec diskuze.
Jenže ono to tak úplně není. Občas by totiž stačilo přečíst si vyjádření kapely k tomu, co udělali a ne se hned ohánět satanismem a tím, jak je nebo není to video hrozné. Jo, uznávám, není to úplně běžné, ale na druhou stranu... Rozhodně to není nejdrsnější video metalové kapely.
Vjádření frontmana kapely si můžete přečíst tady, video k Immaculate Misconception a text k písni je pod ním.

"Byl to vlastně můj nápad. Dal jsem v podstatě dohromady dvě období naší kapely. Jsou lidé, kteří se nám v každodenním životě pořád vysmívají. A mě napadlo ukázat, jak je tento příběh podobný s životem Ježíše. Chtěl jsem tím poukázat na pokrytectví a ukázat všechno, jako kdyby se někdo díval do zrcadla, těm, kteří si hrají na poctivé a dělají ze sebe svatoušky. Chtěl jsem jim prostě ukázat, kolik sra*ek už tady napáchali. Všichni máme svou vlastní víru a vlastní názory, o kterých se nebojíme mluvit. Nejsme žádní satanisti, jenom prostě tak nějak chceme najít sami sebe a naleznout mír. Nechceme diskriminovat někoho, bez ohledu na to, jak vypadá, jaká je jeho víra, sexuální orientace, rasa a jestli je věřící nebo není. Já osobně k Ježíši Kristu cítím velkou úctu. I když ale máme na tohle pozitivní pocity, pořád jsme tak nějak moralizování, stále nás lidi kritizují za to, jací jsme. Písničky jsou velice podobné s tím, co se stalo tomuto muži, přesto si na nás lidé pořád ukazují, že kritizujeme víru. Snažím se pochopit lidi, kteří věří v Boha, protože svým způsobem se snaží najít nějakou vyšší moc a spásu... já se je snažím přesvědčit, aby především veřili sami v sebe, Bůh neovládá naše životy úplně, to můžete jen vy.
Moje kapela i já jsme si stoprocentně vědomi toho, že všichni křesťané nebo i vyznavači jiného náboženství se můžou divit věcem, o kterých píšeme. Když jsme s kapelou cestovali, měl jsem možnost poznat tolik úžasných lidí, kteří byli křesťani atd... a i navzdory tomu, ať už měli rádi Motionless In White nebo ne, jsem se snažil mít otevřenou mysl a chovat se k nim slušně. Nechci, aby lidi, kteří poslouchají naši hudbu, byli potom rozzlobení na ty, co nevěří nebo měli pocit, že urážíme jejich víru. V písničkách je jasně napsáno, že někteří chtějí jménem Boha škodit jiným lidem, ať už duševně nebo fyzicky, ale taky je tam napsáno, že by se nemělo používat jméno boží, když budeme volat "do zbraně", ale měli bychom v jeho jménu bojovat proti ignoraci a za vývoj lidstva. Můžete mě klidně nenávidět za to, že jsem se tohle vůbec opovážil říct, ale já si za tím stojím a stát budu."

Tolik Chris Motionless k tomu všemu. =D

A teď ten text...

What the f*ck?
Put your teeth to the curb, cause right now I'm gonna stopm your f*ucking face in
I hope you drown in all the c*m you f*cking swallow, to get yourself to the top
You're just a trend, just a f*cking disease
How could you look at yourself in the mirror?
You stand for nothing and your heart is untrue
Every single thing about you's just a clone of the last "you"

All I want is to reach someone
To say something that could change their life forever
To let them know they're not alone
So many people wanna see me fail
So f*cking clever but I'll spit in your face
I'll make sure you remember me

If all these words you speak of meant a thing
I'd take back all the lines against you that I sing
But I know that there's nothing real inside
You heart's invested in feeding everyone lies

I've seen so many of you come and go
That's cause you're in it for all the wrong f*cking reasons
You can't expect to live off lies and survive
I am who I am, this is what we are
I don't care if this offends you, or you worthless God

To all the kids whose letters I receive
The broken hearted, the damaged just like me
I will be your voice to let the world know we stand as one
We're standing right here so come and f*cking get us

Open your mind before your mouth
Or come and f*cking get us
Open your mind before your mind
I'll be the end of your decadence

I may not have built this kingdom, but
I'll make f*cking sure that I protect it from you.

No, já nevím, ale nic satanistického tam nevidím. Maximálně tam je upřímnost. Prostě to je všechno napsané přímo a ne nic oklikou. I když ten začátek... jeden z důvodů, proč to není vhodné překládané do češtiny napsat sem... =D

A videoklip:


A mimochodem, Immaculate Misconception patří k mým nejoblíbenějším, co kdy Motionless In White složili. A to video je náhodou udělaný dost zajímavě a svým způsobem je velmi originální.

Ellabi Welch
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama