Metal = satanismus... by mě zajímalo odkdy a proč =D

27. srpna 2017 v 16:56 | Ellabi Welch |  Úvahy, názory, myšlenky...
Jo, takto uvažuje spousta lidí. A spoustu lidí to štve. A taky to je spoustě lidem jedno a neřeší to. Každopádně teď se tu na to chystám napsat vlastní názor.
Jako vůbec bych to vlastně taky neřešila, ale nedávno jsem stála v tramvaji a nedaleko mě se bavilo spolu několik lidí. Měla jsem sice sluchátka, ale ne tolik nahlas, abych neslyšela, co se děje kolem. A tak jsem zaslechla, jak mluví o metalistech a metalové hudbě jako takové. Kromě jiného jsem se dozvěděla to, že metal je zlá, a ještě lépe - satanistická, hudba. A vlastně že to ani hudba není, jen samý řev a hluk. A tak podobně. A že ze všeho nejhorší je kapela SlipKnoT.
A co mi asi hrálo ve sluchátkách? Ano, samozřejmě hrozně zlá satanistická kapela SlipKnoT. =D XD

Ještě kdyby tak vůbec oni satanisti byli, že. Možná by stačilo, kdyby si ti moji spolucestující přečetli nějaké jejich texty a trochu si něco o nich zjistili, než aby je hned začali takto nazývat. Ale ne, oni si prostě našli písničku s názvem The Devil In I, zhlédli videoklip a hned to určili za satanismus nejvyšší třídy. Potlesk. Jako chápu, že kdo metal neposlouchá/nemá ho rád, tak když tuhle armádu škrabošek vidí poprvé (podruhé, potřetí =D), tak se může asi trochu vyděsit, no...
Tak ale na druhou stranu, KnoTi mají svůj styl a nejprve by se měl brát ohled na hudbu/texty. Protože vzhled je přece až druhotná věc, ne? =D Navíc oni jsou pod těmi maskami opravdu lidé. A jeden z důkazů je třeba zpěvák Corey Taylor, který má ještě kapelu Stone Sour a tam vystupuje bez masky.
Teď už tak nějak ale KnoTy opustím... aspoň doufám, protože se nechci věnovat jim jako kapele. Jen mi tu posloužili jako dobrý příklad.
Metal jako takový má mnoho odnoží. A to samé i black metal.
Ano, skutečně to může být ten, kde se uctívá Satan. Nebudu tvrdit, že ne, když vím, že to prostě některé kapely dělají. Aspoň v textech. Samozřejmě ale ne všechny. To ale není jen v black metalu. Death metalové kapely k tomu mají sklony také a další metalové podžánry občas taky. Všude se najde něco, že. Na druhou stranu ne všechny black a death metalové kapely musí být nutně satanistické, že.
A taky tu je tzv. Christian metal. Popřípadě i White metal. Jako metalovou hudbu miluju, ale křesťanský metal? No já nevím... Nic proti víře jako takové nemám, ale trochu mě štve, když se někdo snaží zviditelnit právě tím. Například takový Brian Welch (uvádím pouze jako příklad, zase) založil nejprve svůj sólový projekt se stejnojmenným názvem, takže Brian Head Welch. A z toho vznikla kapela Love & Death. A o obou kapelách on prohlásil, že hrají metalovou hudbu a jsou sice všichni v té kapele křesťani, ale nejsou křesťanskou kapelou.
Jako ne, že bych měla něco proti křesťanským kapelám, ale to označení se mi zrovna dvakrát nelíbí. Ale pokud je jejich hudba dobrá, tak co. =D
Když ale mám psát o satanistických kapelách... co to vlastně je? A jak se poznají? Jako blbost podle mě je, že by každá kapela, která kdy, třeba jen jednou, použila nějaký satanistický symbol (obrácený kříz, obrácený pentagram, tři šestky) nebo něco, co jej připomíná, je nutně jednou z nich. Dost kapel s takovými to znaky satanistické prostě nejsou a dost často mi přijde, že to dělají jen proto, aby působili drsně. Tím je ale samozřejmě neomlouvám. =D
To samé, řekla bych, platí i u metalistů. I když asi taky ne u všech. Ale často mám prostě dojem, že ani sami neví, co třeba ten obrácený kříž vlastně znamená, který mají na oblečení a nebo popřípadě i na krku. Stačí jim jen to, že prostě Satan a víc už je to nezajímá.
Dobře, tak jo. Když chtějí, tak ať si to nosí. Je to jejich věc. Jen by bylo prostě lepší, kdyby věděli, o čem to je. Pak akorát ti, co chodí v tričkách kapel a bez těch znaků musí trpět poznámky, jak jsou všichni metalisti satanisté, vypalují kostely atd. Díky moc těm třem, co zapálili ten kostel z 16. století a pak se jeden z nich nechal vyfotit v tričku Iron Maiden. Koho teď asi zajímá, jak moc je to mrzí, že... Teď vysvětlujte, že nejsou všichni, co poslouchají metal takoví. Prostě skvělý. A konec, už tohle řešit nebudu. =D
Každopádně, satanistická kapela by se v podstatě dala poznat podle textů (pokud tedy jsou a kapela nehraje jenom instrumentální hudbu, to už je pak složitější =D)
Příklad (ne)satanistických kapel dávat nebudu, třeba někdy na nějakou narazíte. A to není zase tak těžké, podle mě. Takže pěkný poslech přeji. =D
Hlavní ale, řekla bych, je: nekoukat hned na vzhled, ale aspoň trochu se podívat na texty. A občas i pomůžou videoklipy, i když tam to je někdy dost sporné. =)
Tak teď už jen dík za pozornost a poslouchejte metal! XD (A horror punk taky, samozřejmě =D)

Ellabi Welch
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama