Jak jsem se dostala k metalu?

27. srpna 2017 v 17:42 | Ellabi Welch |  Já a hudba
K metalu jsem se dostala naprosto jednoduše. Přes jednoho z rodičů. =) =D Už odmala jsem byla tak nějak vychovávaná pro tuhle hudbu. A naštěstí jsem u toho zůstala. A hlavní kapelou, která v tom hrála největší roli, byli, jak jinak, než moji milovaní Koяni, ke kterým jsem tak nějak zdědila lásku po svém otci. Kdyby to tedy bylo možné, že. =D A shodou okolností jsem byla na jejich koncertě i jako na svém úplně prvním. Zde se o tom koncertu rozepisovat nebudu, to si můžete přečíst zde. =)
To ale předbíhám. Díky událostem, které se odehrály, jsem se k metalu vrátila až někdy kolem svého třináctého roku. A to s kapelou A Fire Inside. Ano, vím, že to metal sice není a vlastně ani nikdy nebyl, ale byl to první krok k tomu, abych se vrátila zase zpátky. =D


Díky nim můj zájem o takovouhle hudbu stoupal poměrně rychle a já se doma začala vyptávat na různé kapely a prohledávat krabice s tátovými starými CéDéčky, na které nikdo nesahal a byly jakoby zapomenuté. A tak došlo ke znovuobjevení a návratu ke Koяn s alby Untouchables a Issues, které mimochodem jsou dvě ze tří mých nejoblíbenějších od Koяnů (třetím je nejnovější Serenity Of Suffering). Kromě CD od Koяn jsem objevila například CD od Metallicy St.Anger, Fallen od gothic metalových Evanescence, které mám od téhle kapely nejradši, od Apocalypticy stejnojmenné CD z roku 2005 a také i soundtrack k, nyní mému oblíbenému, filmu The Crow. Mám dojem, že tam bylo i něco od Ministry, ale teď si nejsem tak docela jistá. Prostě jsem toho objevila hrozně moc. =D
Mou cestu k metalu mi tedy kolem mého třináctého roku otevřely, už podruhé, Koяn. Ale v té době jsem ještě nevěděla, že je mám tak ráda a že je budu poslouchat pořád dál. A už vůbec ne to, že budou i mým prvním koncertem.
Další kapela, která byla mým dalším, sice pomalým, ale jistým krokem ke skutečné oblibě metalové hudby, byli HIM. Sice to je hodně jemný/mírný metal, ale pořád je.
Pamatuji si, že byl podzim a zrovna večer. Seděla jsem v obýváku a mamka měla zapnuté rádio. A pak najednou, po nějakých, pro mě nezajímavých písních, začalo něco, co mě okamžitě zaujalo. A to doslova. =D Ve chvíli, kdy se v prvních vteřinách skladby rozezněly klávesy, mi bylo jasné, že tohle prostě budu poslouchat. Mamka dělala celou dobu, že to jako nezná =D, ale já jsem se jí zeptala, jestli neví, co to je. Načež mi odpověděla, že si není jistá, ale že to jsou asi HIM. Já hned nato zapnula počítač a vyhledala si je na YouTube. Dala jsem tu písničku, která vyskočila jako první a byla to ona! Pro mě nezaměnitelné klávesy jsem slyšela znovu. Stejně jako celou skladbu Join Me In Death.
O nějakou dobu později se na scénu dostali metalcoroví Bullet For My Valentine s Matthewem Tuckem v čele. A pak to už šlo tak nějak samo... Motionless In White, kteří mě zaujali okamžitě, a to skladbou Reincarnate. A taky mě hlavně díky Chrisi Motionlessovi přivedli k In This Moment s úchvatnou Mariou Brink. A tak to šlo dál... =D
Pro mě významnější kapely dostanou zvláštní prostor, dál už je vypisovat nebudu, protože aktuálně poslouchám kolem šedesáti kapel, z toho několik horror punkových.
A když už jsme u toho horror punku... Horror punk hráli dříve A Fire Inside. A protože i oni měli a mají své vzory, udělali cover na skladbu Last Cares od Misfits, což je horror punková kapela. A tak jsem si ji tedy vyhledala. Jako jsou fajn, ale mám radši jiné z tohoto žánru. =D
K horror punkovým kapelám, některým, mě tedy hlavně přivedla jedna má kamarádka. Teda doufám, že je kamarádka. Aspoň pro mě je. ;)
Po tom, co jsem se s ní bavila o horror punku a řekla jí, že poslouchám kapelu Snow White's Poison Bite, navrhla mi, že bych mohla zkusit Wednesday 13 a Murderdolls. Já o Wednesdayovi slyšela a zkoušela ho poslouchat již dříve, ale nějak mi neseděl. Ale i tak jsem se přiměla k tomu, abych mu dala ještě šanci. =D A co stalo? Začal mě bavit! Což byl samozřejmě jen krůček od toho, abych si oblíbila i Murderdolls, kde zpívá a poté k objevení sladkého Al B. Damneda a jeho stejnojmenné kapely. =D Co se týče Wednyho, tak toho jsem si taky hodně oblíbila díky jeho novému albu Condolences, které vyšlo na začátku června tohoto roku.
A to je tak nějak vše o tom, jak jsem se dostala k metalové hudbě. Horror punk nebyl předmětem. =D

Jedna z prvních písní od A Fire Inside - Love Like Winter
První věc od Koяn, kterou jsem slyšela - Here To Stay

Join Me In Death od HIM, jedna z nejlepších od téhle kapely

Whore od In This Moment, kde hraje Chris Motionless z Motionless In White

Ellabi Welch
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama