In This Moment: Ritual

23. srpna 2017 v 11:52 | Ellabi Welch |  Recenze
Kapela v čele s blonďatou zpěvačkou Mariou Brink vydala 21. července své již šesté album s názvem Ritual.
Už minulý rok kapelu opustil mladý bubeník Tom Hane a vystřídal jej bicman Kent Diimmel, který mě do téhle střeštěné party upřímně sedí o trochu víc. Čím to přesně je, vám opravdu nepovím... a to i kdybych chtěla. =D
Každopádně... Ritual je pro mě o trošku slabší než přechozí deska Black Widow, která mě bavila celá, od začátku až do konce a je pro mě zatím tím nejlepším, co In This Moment vytvořili. V ještě předchozím albu Blood byly také opravdu ukázkové skladby - Whore, Blood, Adrenalize, ale také to už poté za tolik nestálo. Ritual je kvalitou někde mezi Blood a Black Widow.

Myšleno jako deska, která baví jako celek a nejen jako samostatné skladby.
Pokud by bylo v nejnovějším počinu opravdu něco, co stojí za poslech, a že tam něco takového rozhodně je, uvedla bych rozhodně Black Wedding s hostujícím zpěvákem Robem Halfordem z Judas Priest, což je z mého pohledu rozhodně nejlepší skladba z celého alba. Hned za ní bych zařadila singl Oh Lord, který se dočkal, zatím jako jediná píseň z Ritual, videa. Dále tu jsou i skvělé skladby jako River Of Fire a třeba také i Roots. Jako průměrné songy na tuto kapelu, ale rozhodně ne špatné, řekla bych, jsou Witching Hour, Half God Half Devil, No Me Importa. Ale je tu i pár těch, které mě moc nezaujali nebo mi prostě nesedly. A sice Lay Your Gun Down a Twin Flames. A poté tu je i jedna, která mě opravdu nebaví, a tou je Joan Of Arc. Nepřijde mi zkrátka tak povedená. Otvírákem alba je už poněkolikáté intro, nyní s názvem Salvation. Ritual obsahuje i jeden cover - In The Air Tonight od Philla Collinse a bonusová verze ještě cover na píseň Creep od Radiohead. Délka alba je o něco delší než tři čtvrtě hodiny.
Ritual je deska, u které jsem byla na první poslechnutí tak nějak zklamaná, ale nedalo mi to a zkusila jsem ji znovu. A pak znovu. =D Brzy jsem tedy dospěla ke zjištění, že Ritual je album na vícero poslechů a za nějaký ten obětovaný čas rozhodně stojí.
Kromě občasných elektronických prvků a kláves, Dimmelových bicích, kytar, které obstarávají Chris Howorth a Randy Weitzel, basy Travise Johnsona se tam hojně objevuje úžasný vokál Marii Brink. A to jak čistý zpěv, tak její silný scream, který v jejím případě není nikdy na škodu.
Texty a celé album se týká mnohem vážnějších věcí, než předchozí nahrávky a je možná tak tím nejtemnějším, co kdy vydali.
Co se hudební kvality týče, rozhodně bych netvrdila, že kapela upadá, jak jsem někde četla. Není to nic, co by vyloženě překvapilo, ale je to zase něco trochu jiného. Každé album In This Moment je přeci jiné, tak nevím, proč si stěžovat. Zároveň deska je rozhodně velmi dobrá a za poslech/nebo více poslechů rozhodně stojí. Třeba už jen kvůli hlasu Marii Brink.
Teď už jen doufám, že se konečně zase seberou a přijedou do Prahy. =D


Délka: 48 minut

Datum vydání: 21. července 2017

Žánr: metalcore, gothic metal, industrial metal, heavy metal

Členové:
Maria Brink - zpěv
Chris Howorth - hlavní kytara
Randy Weitzel - rytmická kytara
Travis Johnson - baskytara
Kent Diimmel - bicí

Tracklist:
1) Salvation
2) Oh Lord
3) Black Wedding
4) In The Air Tonight (Phil Collins cover)
5) Joan Of Arc
6) River Of Fire
7) Witching Hour
8) Twin Flames
9) Half God Half Devil
10) No Me Importa
11) Roots
12) Lay Your Gun Down
+ bonus 13) Creep (Radiohead cover)

Black Wedding:


Oh Lord:


Ellabi Welch
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama