In This Moment aneb moje nejoblíbenější kapela se zpěvačkou

31. srpna 2017 v 11:32 | Ellabi Welch |  Oblíbené kapely

In This Moment

Kapela založená roku 2005 zpěvačkou Mariou Brink a kytaristou Chrisem Howorthem a hrající kombinaci metalcoru, heavy, gothic, industrial a nu metalu.
Nynějšími členy jsou Maria Brink, která obstarává hlavní zpěv (čistý/melodický a scream) a klavír, Chris Howorth a Randy Weitzel s kytarami, baskytarista Travis Johnson a nejnovější člen, bubeník Kent Diimmel.
Kapela vydala zatím šest alb, nejnovějším je Ritual, které vyšlo tento rok 21. července.
Mezi jejich nejpopulárnější skladby patří: Whore, Oh Lord, The Fighter, Big Bad Wolf, Sick Like Me, Blood, Sex Metal Barbie, Prayers, Beautiful Tragedy, The Promise a Adrenalize.


Chris Howorth, Kent Diimmel, Maria Brink, Travis Johnson, Randy Weitzel

Kapelu In This Moment jsem poznala díky horror metalcoristům Motionless In White. Dozvěděla jsem se totiž, že v jednom z jejich videoklipů hrál frontman MIW a za to Maria Brink hostovala na desce Reincarnate a nazpívala s Chrisem Motionlessem skladbu Contemptress.
Brzy poté jsem si tedy šla tuhle kapelu najít. A už jen proto, že nemají v čele zpěváka, ale zpěvačku s velmi zajímavým hlasem. Na YouTube jsem si tedy napsala název "In This Moment" a klikla na první videoklip, který jsem tam viděla. Jmenovalo se to Whore. A musím říct, že ve chvíli, kdy začala Maria zpívat, jsem se docela zarazila. Hrozně mě totiž překvapil ten její, jakoby "tvrdý", hlas. Nic takového jsem vážně nečekala.
Potom ale, jak skladba pokračovala, občas zmírnila a poté zase naopak přitvrdila a dala do zpěvu více jakési dravosti.
Několikrát jsem si Whore pouštěla, abych si na zpěvaččin hlas přivykla a skladbu naposlouchala. Nikdy jsem totiž nic podobného od žádné zpěvačky neslyšela.
Ano, v Arch Enemy je taky zpěvačka, ale tu jsem ještě neslyšela zpívat čistě, pouze growlingem nebo screamem, který tedy Maria zvládá naprosto skvěle také, kromě melodického zpěvu.
Whore a In This Moment jako kapela pro mě bylo od začátku a stále je něco hodně neobvyklého a výjimečného, nejen kvůli výrazné frontwoman a jejímu hlasu.
Zkusila jsem si tedy poslechnout další skladby od ITM a přivyknout na Mariin vokál i jinde. A podařilo se. Ani jsem se moc nemusela nutit, protože se mi líbila jakási originalita.
Moc nechápu, jak někdo může říct, že In This Moment jsou jen další kapela s výraznou zpěvačkou a hudba jako taková je jen jednoduchý metalcore bez jediného nápadu. To bych vážně neřekla. Navíc jejich hudba není jen metalcore, ale prolíná se v ní i industrial a gothic metal, občas heavy a někdy dokonce i nu metal.
Mým nejoblíbenějším albem od této kapely je Black Widow z roku 2014, ze kterého pochází i mé oblíbené skladby - The Fighter, Big Bad Wolf, Sick Like Me, kromě jiných. Mimo tyto mám ráda i písničky z jiných alb. Třeba Black Wedding, kde hostuje Robert Halford z Judas Priest, Oh Lord, Whore, Blood, Adrenalize, Bloody Creature Poster Girl, World In Flames, Into The Light a A StarCrossed Wasteland.
A s čistým svědomím můžu říct, že Mariu Brink považuji za nejlepší metalovou zpěvačku. Samozřejmě podle mě, protože mi je jasné, že s mnoha lidmi bych se neshodla, že. =)

Whore

Big Bad Wolf


The Fighter

Oh Lord

Into The Light

Ellabi Welch
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama