"Horrorové kapely"

23. srpna 2017 v 22:55 | Ellabi Welch |  Já a hudba
Když je ten večer/noc, tak co si takhle dát nějaký horror? A nebo horrorové kapely, když už nic jiného? =D Tentokrát ten horror není myšleno jako něco děsnýho, ale jako určitý hudební styl.


Horror punk je hudební žánr spojující prvky gothic rocku/metalu, punku a punk rocku. Texty mají horrorovou tématiku a i image kapel podle toho dost často vypadá. Za zakladatele horror punku je považována kapela Misfits.
Horror metal je termín, jež označuje metalové kapely hrající hudbu s horrorovými tématy. Kdo byl zakladatelem opravdu nevím, ale uvedu tu pár příkladů... a to ať už od horror metalu, tak i od horror punku. Spíše ale ty, co poslouchám já, protože opravdu neznám všechny. =D


Horror punkové kapely:

Al B. Damned - B-Movie Monster


A Fire Inside (dřívější tvorba, to znamená od roku 1998 do 2001, přibližně) - TotalimmortalMisfits - Helena (vzhledem k videu jsem radši dám jen audio verzi)Murderdolls - White WeddingSnow White's Poison Bite - The End Of Prom NightWednesday 13 - I Walked With A ZombieHorror metalové kapely:

Motionless In White - Puppets (The First Snow)The Dead XIII - XIIIWednesday 13 (úspěšně ovládá již oba z těchto žánrů) - Bloodsick (aneb příběh o mouše chycené v pavoučí síti, a o tom, co asi běhá pavoukovi hlavou, když ji tam tak vidí... a to si nedělám srandu, takhle to fakt je =D)...a další horror kapely... například Son Of Sam, Wednesday 13's Frankenstain Drag Queen From Planet 13, The Texas Drag Queen Massacre, Beneath Dead Waves, Generation Graveyard, Aiden...

Ellabi Welch
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama