Daniel Lioneye: Vol.III

28. srpna 2017 v 11:32 | Ellabi Welch |  Recenze
Vol.III vyšlo již v létě minulého roku, ale vzhledem k tomu, že v České republice se o něm nemluví, tak si i přesto, aspoň podle mě, zaslouží nějakou tu recenzi nebo něco v tom smyslu. I když trochu pozdní. Ehm, trochu... =D
A kdo že je ten/jsou ti Daniel Lioneye? Pod tímto jménem, a pod spoustou jiných, vystupoval a pořád vystupuje kytarista finské kapely HIM, vlastním jménem Mikko Viljami Lindström.


Svůj hudební projekt "Daniel Lioneye" založil, který pojmenoval podle jednoho ze svých pseudonymů a který nyní označuje jako psycho black metal, založil na začátku tohoto století a roku 2001 vydal rock'n'rollovou desku s názvem The King Of Rock'N'Roll. Naprosto pohodová deska, chlapec byl mladý, všechno bylo v pohodě... O několik let později vydal ryze black metalovou desku s jednoduchým názvem Vol.II, která byla od první nahrávky docela jiná. Roku 2016 se po nějaké době ozval se singlem Ravensong a konečně o pár měsíců později,v srpnu 16., vydal třetí album s názvem Vol.III.
Album má skoro hodinovou délku a obsahuje dvanáct skladeb, z toho dvě intra - otvírák Messier O a podivné Baba Satanas, které není ovšem dílem Lindströma jako ostatní skladby, ale baskytaristy a klávesáka, kteří také působí v kapele.
Poslední skladba, která celé album uzavírá, je znovu nahraná Neolithic Way, která se objevila již na předchozím albu Vol.II.
Jediná, která dostala video, je Aetherside. Ve videoklipu probíhá jakýsi rituál, kde kromě dreadů hlavního představitele kapely toho ze členů není moc vidět. =D
Album se pyšní temnými a smutnými texty, ovšem nikoli jen black metalovým zněním. A ne že by to bylo na škodu. Lindström se tentokrát na albu předvedl i s čistým melodickým zpěvem, ale black metalový "jekot" (nemyslím to jako urážku) se tam občas také vyskytne.
Album je zajímavou směsicí black metalu s psycho metalem, jak Lindström svou hudbu nazval, a je to patrné i v textech. Na desce jsem nenašla žádné slabé místo a všechny skladby si jsou tak nějak rovny. Mezi moje velmi oblíbené ale patří: Ravensong, Dancing With The Dead, Oh God In Your Great Mercy a Blood On The Floor. Z celého alba čiší jakési zvláštní šílenství a bolest. Nebo mi to tak aspoň částečně přijde. A možná i strach, kterého se chce hlavní představitel kapely zbavit. A nebo je také jen skvělý herec a podařilo se mu to předat i do hudby. Ale to asi ne...
Ve Vol.III je zatím nejvíce ponuré atmosféry a emocí, jaké jsem v jeho hudebních počinech slyšela.
S kapelou HIM, ve které Linde působí, to srovnávat opravdu nebudu. A to z toho důvodu, že hudba i texty k hudebnímu seskupení Daniel Lioneye píše on a pro HIM jejich frontman, Ville Valo.
Tady se alespoň výborně ukázalo, že se tenhle kytarista dokáže prosadit i bez slavných love metalových HIM, kteří jsou mnohem známější a nenáročnější na poslech. Doufám, že po tom, co HIM ukončí tento rok kariéru, se Linde bude nadále věnovat své psycho black metalové hudbě a nahraje další desky.


Aetherside

Oh God In Your Great Mercy

Neolithic Way

Žánr: psycho black metal

Datum vydání: 16. srpna 2016

Délka: 52:38

Členové:
Linde (Mikko Viljami Lindström) : kytara, zpěv
Mige: baskytara
Burton: klávesy
Sepi: bicí

Tracklist:
1) Messier 0
2) Blood On The Floor
3) Break It Or Heal It
4) License To Defile
5) Ravensong
6) Alright
7) Baba Satanas
8) Aetherside
9) Dancing With The Dead
10) Oh God In Your Great Mercy
11) Mathematics Of The Storm
12) Neolithic Way (2016)

Ellabi Welch
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama