Bullet For My Valentine

29. srpna 2017 v 22:59 | Ellabi Welch |  Oblíbené kapely

Bullet For My Valentine

Často zkráceně Bullet, BFMV nebo B4MV je velšská kapela o čtyřech členech, hrající heavy a thrash metal a metalcore.
Vznikla v roce 1998, ovšem pod názvem Jeff Killed John a ze začátku hráli pouze písně Metallicy a Nirvany.
Nynější členové jsou zpěvák a kytarista Matthew Tuck, kytarista James "Padge" Paget, baskytarista Jamie Mathias, který přišel po odchodu basáka Jasona "Jaye" Jamese a bubeník Michael "Moose" Thomas.
Pánové vydali pět alb, na šestém se pracuje (no konečně! =D) a dvě EP, z nichž, kromě prozatím předposledního alba s názvem Temper Temper měly velký úspěch všechny (a zaslouženě).
Kapela se proslavila singlem Hand Of Blood a poté ještě více singlem Tears Don't Fall, jednou z jejich nejúspěšnějších písní vůbec.Michael "Padge" Paget, Matt Tuck, Jamie Mathias (bubeník Michael Thomas má aktuálně pauzu kvůli rodině, proto tam není)


Bulleti patří k mým prvním kapelám a také mezi jedny z nejoblíbenějších. Podařilo se mi je objevit tak, že jsem hledala kapely podobné A Fire Inside. A Google mi našel, kromě jiných, Asking Alexandria, Bring Me The Horizon, Black Veil Brides, Bullet For My Valentine... jako kde tam vidí tu podobnost mi tak nějak uniká, ale budiž. =D Je pravda, že v té době jsem se v této hudbě ještě příliš neorientovala, a tak jsem skočila po tom, co mi přišlo, jak to říct, "nejmetalovější." Samozřejmě z toho, co jsem tam viděla. A viděla jsem tohle, fotka s ještě dřívějším baskytaristou Jayem - třetí zleva:

Nevím, co mě tak zaujalo, ale prostě jsem tu jejich hudbu chtěla zkusit. Možná i proto, že mi přišli, co se týče té metalové hudby, takoví věrohodnější, než ti výše jmenovaní. Prostě tam tak nějak vyčnívali nad ostatní.
Každopádně jsem ráda za své rozhodnutí zkusit právě, dříve pro mě neznámé, Bullety. Jako nevím, kde bych teď byla, kdybych šla přes Asking Alexandria a nebo rovnou BVB. =D Asi by i byl tenhle blog trochu jiný... A nebo by se mi nelíbili stejně, jak se mi nelíbí teď a k Bulletům bych si našla cestu i tak. Nevím, těžko říct. =D
První věc, co jsem od nich slyšela, byla, mám dojem jedna z jejich nejstarších věcí a sice Hand Of Blood. A zalíbila se mi v podstatě okamžitě. Už jen ten Mattův hlas byl super. Pouštěla jsem si ji pořád dokola a pak si, po krátké době, řekla, že by bylo dobré podívat se i po dalších. Protože aby se mi náhodou nelíbila jen jedna věc a zbytek ne, což už se mi u několika kapel opravdu stalo. Poslechla jsem si jednu věc a myslela si, že se mi bude líbit i další. A ono ne. To ale není případ tady Bullet For My Valentine. =)
Našla jsem si tedy další písničky a ty u mě měli přinejmenším stejný úspěch jako Hand Of Blood. A tak jsem Bullety začala poslouchat.
Proto, když jsem se dozvěděla, že budou na Rock For People, jsem doma prosila, jestli bych na ně nemohla jet... no samozřejmě, že nemohla. A doteď mě to štve, fakt. Ale co s tím můžu dělat, stejně jako předtím, nic. Ale zase musím uznat, že sem tihle pánové jezdí celkem často, takže až se tu objeví příště, tak musím jít. =) =D A já si tu příležitost už opravdu nechci nechat sebrat.
Když jsem tohle psala včera, dnes to jen dokončuji, tak jsem zapnula televizi. Zrovna jsem se strefila na nějaký hudební kanál. A ne, nevím, jaký. A co si myslíte, že tam bylo? No Bullet For My Valentine s Tears Don't Fall. Byl to hezký pocit, vidět moje oblíbené chlapce, i když o nějakých dvanáct let starší. =D
Tears Don't Fall a Hand Of Blood ovšem nejsou jediné, které mám od Bulletů ráda. Mezi mé velmi oblíbené patří také Venom, Scream Aim Fire, Your Betrayal, nejnovější Don't Need You, You Want A Battle (Here's A War), Raising Hell, Watching Us Die Tonight, All These Thing I Hate (Revolve Around Me), Bittersweet Memories, Worthless, Waking The Demon, The Last Fight, Riot, Suffocating Under Words Of Sorrow (What Can I Do) a další...
Co se týče alb, tak mým nejoblíbenějším je asi The Poison z roku 2005 a pak Venom z 2015. Fever a Scream Aim Fire mám tak nějak nastejno a Temper Temper je asi nejslabší, v tom se s mnohými opravdu shodnu. Což je zvláštní, většinou mám jiný názor. =D
Vím, že Bulleti třeba nejsou nejtvrdší kapelou, ale to ještě neznamená, že nehrají metal.
A nemusím poslouchat jen death a black metalové kapely, abych byla metalista. Navíc mě jde i o melodii a ta u Bulletů opravdu je (tím nechci říct, že death metal melodii nemá, taky ho poslouchám). =) A taky hodně obdivuji Mattův zpěv. Nemá totiž ten "tvrdý metalový" hlas, ale spíše jemnější. A i tak zpívá skvěle a zvládá i scream.
Bullety mám prostě ráda a mít budu. A kdyby zase přišli s něčím jako Temper Temper, i když ono to zase tak špatné, jak všichni říkají není, jen něco, co od nich nečekali, tak aspoň vím, že to zase otočí a vylepší to něčím jako Venom.
Už se navíc nemůžu dočkat další ukázky z připravovaného šestého alba, z nějž je venku zatím jen Don't Need You.


Tears Don't Fall

Don't Need You
- první ukázka z nově připravovaného alba

Venom

Scream Aim Fire

Your Betrayal

Riot

Ellabi Welch
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama